PROF. DR. BAHADIR EGE
TELCD Başkanı

1977 yılında Seydişehir’de doğdu, ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Tıp fakültesini 1995-2001 yılları arasında Eskişehir’de O.Gazi Üniversitesinde okudu. Genel cerrahi uzmanlık eğitimini 2001-2007 yılları arasında Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi AD yaptı. Zorunlu hizmetini Batman Devlet Hastanesi ve Yalova Devlet Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı olarak gerçekleştirdi. Her iki hastanede genel cerrahi bölümü sorumlu hekimi ve ameliyathane sorumlusu olarak idari görevlerde bulundu. Zorunlu hizmet görevlerinin sonrasında Ankara’ya geri dönerek Koru Hastanesi genel cerrahi ve endoskopi bölümünde çalıştı. Aynı zamanda hastanenin başhekimliğini yürüttü. Akademik çalışmalarına her dönemde devam eden Op. Dr. Bahadır Ege, 2014 yılında Yükseköğrenim Kurumunun (YÖK) belirlediği akademik kriterleri ve sınavı başarıyla tamamlaması üzerine Üniversite Doçentlik ve 2020 yılında ise Profesörlük ünvanını aldı.

Web Sitesi: https://www.bahadirege.com

PROF. DR. EMİN ERSOY
TELCD Yönetim Kurulu Üyesi
 

1987-2016 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi ABD’de çalışmıştır. 1993-1995 yılları arasında Öğretim Görevlisi, 1995-1999 yılları arasında Yardımcı Doçent, 1999 – 2005 yılları arasında Doçent ve 2005 – 2016 yılları arasında da profesör olarak çalışmaya devam etmiştir. 2016 yılında İstanbul Medistate Kavacık Hastanesi Genel Cerrahi bölümünde göreve başlayan Emin Ersoy, 2016 – 2018 yılları arasında Genel Direktörlük ve Obezite Merkezi Başkanı görevinde bulundu. Halen Medistate Kavacık Hastanesinde Obezite Merkezi Başkanı ve Genel Cerrahi Bölümünde görevlerini sürdürmektedir.

 

PROF. DR. ŞÜKRÜ BOZKURT
TELCD Yönetim Kurulu Üyesi
 

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Uzmalığını Hacettepe Üniversitesinde tamamlamıştır. Ankara Lösante Çocuk ve Yetişkin Hastanesi Genel Cerrahi A.D.’da çalışamaya devam etmektedir.

 

PROF. DR. EKMEL TEZEL
TELCD Yönetim Kurulu Üyesi
 

1964’te doğdu. İlgi alanlarının başında meme kanseri ve meme cerrahisi gelir. Ankara Meme Hastalıkları Derneği yönetim kurulu üyesidir. Türk Cerrahi Derneği, Türkiye Endoskopik ve Laparoskopik Cerrahi Derneği, Fıtık Derneği ve Avrupa Fıtık Derneği üyesidir. 2002-2003 yılları arasında Ankara Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi, Öğretim Görevlisi, 2013 yılında Texas MD Anderson Cancer Center, Meme Cerrahisi Bölümü ve 2015 yılında European Senology Academy, Onkoplastik Meme Cerrahisi, Düsseldorf’da görevler üstlenmiştir.

 

PROF. DR. ZİYA ANADOL
TELCD Yönetim Kurulu Üyesi
 

Fıtık cerrahisi konusunda ülkemizde bir çok yeniliğe imza atan ve bu yenilikleri yurt dışı bilimsel toplantılarda da tanıtan Prof. Dr. A. Ziya Anadol, 1967 yılında Samsun'da doğdu. Samsun Anadolu Lisesi'nden (Samsun Maarif Koleji) mezun olduktan sonra tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 1991'de tamamladı. Uzmanlık eğitimini 1991-1997 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda yaptı. Askerlik görevini ise 1998-1999 yılları arasında Siirt 30 Yataklı Seyyar Cerrahi Hastanesi'nde komando olarak tamamladı. Evli ve bir kızı olan Dr. Anadol, bir kedi ve bir köpeğe de sahiplik etmektedir.